DAIMONION.PL

Temat: rozklad jazdy 3 przewoznikow
Ja bym to rozpisał mniej więcej tak :

w tabeli wpisałbym po kolei miasta do których jedzie PKS, przy każdym miescie godzine w której w nim jest.

przykładowo


Warszawa 6:00, 11:00, 15:00 itd
Toruń 7:00, 12:00, 16:00 itd
Gdańsk 8:00, 13:00, 17:00 itd

Potem robisz tylko zapytania odnoście godzin odjazdów - a robiąc zapytania np z warszawy do gdańska też będzie można pokazać że między nimi leży toruń.
Źródło: forum.php.pl/index.php?showtopic=43966Temat: Mój wstępniak
Witam! W sumie to mój pierwszy post na tym Forum. Zawsze urządzałem sobie wycieczki z przyjaciółmi, ale Ci ostatnio się wykruszyli. Przejrzałem grafik imprez i chciałbym pójść:
3 maja 2006 roku Zielonym szlakiem.
Trasa: Kolbudy - zielony szlak - Oliwa (30 km).
Zbiórka uczestników na dworcu PKS Gdańsk o godzinie 8:40. Odjazd autobusub ROKI-TRANS o godz. 8:55
Wiem, że to może śmieszne pytanie, ale co trzeba właściwie zrobić aby wziąść w nim udział?
Wystarczy się po prostu pojawić o żądanej godzinie na dworcu PKS? Nadmienię tylko, że nigdy nie należałem do żadnego klubu turystycznego i nie wiem na jakiej zasadzie działacie. Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo trudno ich się doszukać na stronie internetowej.
Ze swojej strony proponuję zrobić jakiś wstępniak, w rodzaju: co zrobić, aby pójść z Nami?
Pozdrawiam wszystkich i proszę o wyrozumiałość.
Źródło: babelkigltpl.fora.pl/a/a,86.html


Temat: PKS
może podali byście wreszcie nowy rozkład jazdy tych starych autobusów. Nie uważacie że przydało by sie trochę więcej tych śmiesznych pojazdów, ludzie nie maja czym dojeżdżać do pracy a nie daj boże szkolniaki mają wolne to już wogule nie maja prawie żadnego autobusu do gdańska. Niech dadzą nowe autobusy bo wiekszość z nich rozwala sie w czasie drogi. Kierowcy sa bardzo nie mili wręcz wredni, sami sobie ustalają godziny odjazdów.
PS. Z Góry Serdecznie Dziękuje Za Przeczytanie Mojego Skromnego ListuKONIECZKO:)
Źródło: digitalservice.fora.pl/a/a,132.html


Temat: Absurdy PKP
W ramach absurdów PKP i tematu powrotów znad morza mogę dodać tylko tyle - kolej ma pasażerów gdzieś. W sobotę kombinowałem, jak wrócić z Gdańska do Radomia (ewentualnie z przesiadką w Warszawie). PKS-y były nieco później niż chciałem jechać, więc z braku innych możliwości pofatygowałem się na dworzec PKP sprawdzić godziny odjazdów pociągów. Między 17:00 a 18:00 nie znalazłem w rozkładzie żadnego pospiesznego, a jedynie IC. Gdy dowiedziałem się w kasie o cenę biletu (bodajże 106 złotych), to szybko zrezygnowałem (za PKS z Radomia do Gdańska zapłaciłem 54 złote). Dopiero wczoraj dowiedziałem się od kolegi, że podobno w tym przedziale czasowym jest niejaki Słoneczny. Na moje pytanie, dlaczego w takim razie nie było go na dworcowych rozkładach, usłyszałem rozbrajającą odpowiedź: "No bo w rozkładach to go nie ma, ale jeździ". Wypada tylko pogratulować!

P.S. Ostatecznie wróciłem PKS-em, ale kilka godzin później.
Źródło: wawkom.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=474


Temat: Ile??!!
Potok podróżnych miedzy Braniewem a Elblagiem jest spory.Niech świadczy o tym 20 autobusów z Braniewa przez Pogrodzie do Elbląg, do tego trzeba jeszcze dodać jeden autobus przez Chruściel, jeden przez miejscowośc Rychnowy, dwa prze Tolkmicko.Dodac należy też autobusy do Gdańska przesz Elbląg(6 autobusów) i jeszcze jeden do Stargardu Gdańskiego.Wychodzi nam 30 autobusów którymi możemy dojechac do Elbląga.W lato jest jeszcze autobus Braniewo-Krynica Morska(tez przez Elbląg)Na tym nie koniec.Do tego wszystkiego należy dodac 4 kursy linii prywatnej.Ja jak mam jechac autobusem do Elblaga to nie musze znać godziny odjazdu autobusu bo wiem że napewno na jakiś trafie.Czy nie warto powalczyć o tych ludzi PR sądzią ze nie

Na lini Braniewo-Elblag przez Bogaczewo podobno są miejscami ogranieczenia do 50 km/h(tak słyszałem ale pewien nie jestem)

Zastanawia mnie jedno: Jak zamkna linie Nadzalewowa to ciekaw jestem w jaki sposób niemieccy turyści dojadą do Fromborka.Nikt tego nie widzi ale zauwazą to dopiero po fakcie a tak na marginesie: rozkład jazdy na linii Nadzalewowej jest tak debilny że az nie chce mi się o tym pisać.
Burmistrz Braniewa mówi że w miejsce pociagów na linii Braniewo-Frombork-Elbląg(jeśli zajdzie taka potrzeba) uruchomia PKS. Już to widze
Ja nie wiem komu przeszkadzał pociąg relacji Olsztyn-Braniewo-Elbląg.To było naprawde dobre połączenie Ludzi nim też sporo jeździło.Ale dla PR te połączenie było nierentowne.W taki razie co to jest połączenie rentowne.Ciągle tylko słysze nierentowne.Szlak mnie kiedys trafi
wkurzyłem się
Źródło: ruciane-nida.org/kmk/viewtopic.php?t=298


Temat:
ponoc wiekszosci bardziej odpowiada niedziela.
podaje godziny odjazdow autobusow pks: 1010 1100 1115 1130 1215
zbiorka o 1000 na dworcu pks w Gdansku Gl.
jesli sa jakies powazne obiekcje to prosze jak najszybciej o info - beda rozpatrzone :>
Źródło: falloutbob.fora.pl/a/a,812.html


Temat: : PKP PLK żąda likwidacji pociągów interREGIO
gryff, a ja bojkotuję pociągi PKP IC już od roku i mam prawo to publicznie wyrazić. Żadna siła nie zmusi mnie do wydania ponad 100 zł za przejazd pociągiem EIC. Wolę pojechać znacznie taniej PKS-em lub dołożyć 20-50 zł do samolotu!
To nie jest rezygnacja z powodu bojkotu tylko z przyczyn praktycznych. Sam rzadko kiedy korzystałem z EIC, itp. właśnie ze względu na cenę, ale nie nazywam tego bojkotem. Chyba, że trzeba było dostać się nad morze przez CMK to przy tych długich podróżach cena często grała rolę drugorzędną. W tej chwili z Rzeszowa do Gdańska można dostać się samolotem za 200zł w 1,5h i tu też gdybym miał konkretny powód podróży, wybrałbym samolot.

Pracuję w IC ale za IR jestem bo był to powiew świeżości na rynku kolejowym, a cena tych pociągów wraz z porównywalnymi cenami osobówek oraz biletem fioletowym jest zbliżona do utopii, która marzy mi się od dawna: Ujednolicenie biletów pociągów osobowych oraz dalekobieżnych międzymiastowych. Tak jak ma to miejsce na Słowacji, w Czechach, na Węgrzech, chyba w Austrii i pewnie wielu innych krajach bo skoro jadę niewiele krócej niż pośpiesznym (czasem tyle samo np. Kraków - Katowice) to dlaczego mam płacić więcej?
Dzięki InterRegio (poza całym tym bajzlem z rodzajami biletów oraz np. starszymi osobami, które kompletnie nie wiedziały do jakiego pociągu mają wsiadać) możnabyło ten klimat odczuć przynajmniej po części.

Jedyne co mam do zarzucenia jeśli chodzi o IR to godziny odjazdu w okolicy TLK, a potem 2h dziury i znowu 2 pociągi obok siebie. Ministerstwo Transportu do czegoś takiego nie powinno dopuszczać bo to jest chora konkurencja, na której cierpi podróżny. To tak jak "busiarze" sprzątający pasażerów 2 min. przed PKS'em. Tylko na kolei to powoduje tłok na torach, a za tym idą spóźnienia i... dochodzą kolejne minuty do tych 2h czekania.

Wydaje mi się, że nie ma co dramatyzować, na pewno wszystko wróci do normy, miejmy nadzieję. W końcu też PLK dojdzie do tego, że długofalowo im się to opłaca. Tym bardziej, że nieuniknione jest ich oddzielenie się od grupy PKP.
Źródło: infokolej.pl/viewtopic.php?t=10173