DAIMONION.PL

Temat: Informacje miejskie - sprawy aktualne, uwagi
Rozmumiem poznańskie rozgoryczenie, jednak przesłanie ustawy jest dla mnie bardzo pozytywne. Powoli każde święto zaczęło u nas powszednieć, a główną atrakcją stają się rodzinne wypady do marketu. Oczywiście nasi mocodawcy nie ustrzegli się błędów (stacje, lokalne święta), ale to można ominąć i zrobić furtkę dla takic imprez jak poznańska (chodzi tu przecież tylko o kilkanaście cukierni, które są otwierane w świeta tylko raz do roku). Przecie weźmy pod uwagę np. taki cyrk- co zabroni się im sprzedawać watę cukrową w niedzielę?? Ustawa miała uderzać we właścieli, którzy kompletnie nie dbają o pracowników, przecież niektóre sklepy nie są zamykane przez cały rok nawet na 1h!!! Rok temu zdębiałem gdy zobaczyłem kartke na drzwiach Biedronki oznajmiającą godziny otwarcia w Wigilie do 19.00!! Co mają w takiej sytuacji zrobić kobiety?

Osobiście posunąłbym się dalej i zakazał handlu także w niedziele. Nie trafiają do mnie argumenty, iż spowoduje to zwolnienia. Jest tam tyle pracy, że każdy na pretce jest zatrudniany. Podobnie nie trafia do mnie argument z zapracowaniem Polaków. Nikt nie pracuje po 20h na dobę, zeby nie znaleźć godziny na zakupy. Mamy wiele sklepów 24h, więc nie musi tego robic w dni świąteczne. Popatrzcie na takie Niemcy, Holandię. Tam pomimo wysokiego tempa życia potrafiono znaleźć chwile na odpoczynek i rodzinę. U nas niestety tego brakuje, a najgorsze, iż trafia to w przecietnych obywateli (kasjerki, magazynierzy itd).

Trochę odbiegłem od tematu, ale wg mnie jest to istotne.
Źródło: forum.wiaralecha.pl/index.php?showtopic=1407Temat: Informacje dla zaocznych-Gdzie zjęść, gdzie przenocować!
Piszcie propozycję tanich noclegów we Wrocławiu oraz gdzie można tanio zjeść.

Wg. mnie jeśli chodzi o jedzenie najtańszy we Wrocławiu był zawsze Miś. Za 7zł zjesz obiad.
Kuźnicza 48
Godziny otwarcia:poniedziałek, piątek 7.00-18.00, sobota 8.00-17.00, niedziela nieczynne.

Wiem, że w Hali Targowej jest też tanio. Najtańszy zestaw obiadowy (ziemniaki,mielony,surówka) kosztuję 3,90 i jest nawet dobry:D
czynne: pn-pt 8.00-19.00 sob. 9.00-15.00

Najlepsze, największe i w miarę tanie knyszę są w New Yorku.
Kazimierza Wielkiego 64. Obon NBP i Galerii Dominikańskiej.
Godziny otwarcia:codziennie 10.30-21.00

Nie kupuj knyszy na dworcu ponieważ warzywa leżą tam od Adolfa. Jeśli już to ten bar obok Kina Dworcowego.

Obok SIERADZKIEJ na Dworcu Pks jest Biedronka.

Jeśli chodzi i sleeping to polecam kwatery prywatne. Ja kiedyś też wynajmowałem pokój. 30zł osobodoba. Poszukajcie w necie może znajdziecie. Często studenci wynajmują ponieważ jadą do domów na weekendy. Możecie też napisać ogłoszenie dlastudenta.pl może ktoś zadzwoni.

W Hotelu Piast obok dworca wiem, że nie jest drogo ok 50zł osoba za pokój dla dwóch osób ale warunki najlepsze nie są.

NIECH STARSI ZAOCZNI NAPISZĄ JAK SOBIE RADZĄ.
Ja też się dowiem o tańsze noclegi.
Źródło: wszif.netiz.pl/viewtopic.php?t=153


Temat: Smutno ale z nadzieją na przyszłość...
zmienili godziny otwarcia biedronki w wekeend
w sobotę od 7-11, niedziele nieczynne
Źródło: babskieforum.pl/viewtopic.php?t=3651


Temat: Eko-Piknik nad Tuszymką - Brathanki - Kamionka 27.06.2010
W niedzielę 27 maja, w Kamionce odbył się „Eko-Piknik nad Tuszymką”. Impreza o charakterze ekologicznym była oficjalnym otwarciem sezonu letniego. Gwiazdą pikniku był zespół Brathanki.

Piknik ekologiczny
Piknik zorganizowany został w ramach Międzygminnego Festiwalu dla Zrównoważonego Rozwoju Sieci „Mój Wisłok”. Organizacją zajęło się Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kamionce przy współpracy ze Związkiem Komunalnym „Wisłok” w Rzeszowie oraz Zakładem Usług Komunalnych w Ostrowie. Impreza plenerowa rozpoczynająca sezon letni odbywa się tradycyjnie każdego roku. Jednak tegoroczna była szczególna, ponieważ miała na celu nie tylko dostarczenie rozrywki, ale również podnoszenie świadomości ekologicznej lokalnej społeczności. – Ekologia jest rzeczą niezwykle ważną. Nie należy o niej za dużo mówić, należy ją mieć w sercu, bo tylko w tedy będziemy dbać o naszą przyrodę – mówił Mirosław Ruszała przewodniczący zarządu Związku Komunalnego „Wisłok”. Związek Komunalny „Wisłok” to zrzeszenie gmin, które wspólnie realizują działania na rzecz ochrony środowiska. Wójt Piotr Cielec podczas oficjalnego otwarcia imprezy podkreślił, że gminy te łączy troska o środowisko, a eko-piknik jest podsumowaniem wspólnej pracy. Cała impreza w Kamionce miała charakter ekologiczny. W czasie pikniku trwała zbiórka posegregowanych odpadów. Każdy uczestnik mógł wymienić przyniesione odpady na kupony specjalnie przygotowanej ankiety ekologicznej. Zbiórka cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pośród jej uczestników rozlosowano atrakcyjne nagrody m.in. zestawy kosmetyków i drobny sprzęt AGD.

Delegacja z Norwegii
W imprezie uczestniczyła delegacja gości z Norwegii. Przedstawiciele norweskiej gminy Grong, którym przewodniczył wójt Erik Seem, przybyli specjalnie na uroczyste otwarcie sezonu. Goście z Norwegii podkreślali w swych wystąpieniach przyjaźń łączącą gminy Ostrów i Grong. Wspominali o wymianach uczniów, które odbyły się w tym i ubiegłym roku.

Rozrywka dla każdego
Gwiazdą „Eko-Pikniku nad Tuszymką” był zespół Brathanki. Ich wieczorny występ przyciągnął na Kamionkę tłumy osób. – Fajnie grają. Na żywo ich muzyka brzmi naprawdę ciekawie – mówiła o koncercie zespołu Martyna. Występ „gwiazdy wieczoru” poprzedziły pokazy innych zespołów artystycznych. Od godziny 14 na scenie prezentowały się rozmaite grupy wokalno-taneczne, m.in. Wrzos, Biedronki, Immortal Dancers. Swoje koncerty zaprezentowały grupa Bahamas oraz Redlin. Pogoda w tym roku niestety nie dopisała, ale mimo wszystko chętnych do udziału w imprezie nie brakowało.

Kornelia Jezioro


>> Eko-Piknik nad Tuszymką - GALERIA <<
Źródło: gminaostrow.eu/viewtopic.php?t=1339